Toplam yorum: 2064812
Bu ayki yorum: 16044

E-Dergi

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

01.02.2007

güzel ve sürükleyici bir kitap.okunulması gerekir diye düşünüyorum.fazladan uykuda geçen saatlerini farkeden ve koşullanan insanların kimler olduğunu ve neler başardığını görebilirsiniz.bu insanlar gibi yaşamak için yapılması gerekenlerde anlatılmış.
01.01.2011

Yahudi olan Muhammed Esed bu kitabında müslüman olmasını en ince ayrıntılarıyla kaleme almış. Tekrar tekrar okunup üzernde iyice düşünülmesi gereken bir kitap. Hidayete erme hikayesini anlatan yazar Doğu'nun ve İslam'ın tüm güzelliklerini ve akliliğini gözler önüne seriyor. Çok istifade edeceksiniz.
03.12.2008

Halkımızın gerçeklerini, onların derdini, kederini ve sosyal meselelerini ele alarak işleyen romancımız Ahmet Günbay Yıldız'ın 'Azat Kuşları' kısa zamanda üst üste yeni baskılar yaptı...
Bu roman, romancının gözlemlerine dayanan ve halka malolmuş gerçek bir hayat hikayesidir.

Sosyal değerleri dumura uğratılan küçük bir köy örneğiyle, koca bir toplumdaki çözülüşü ve ferdi çözüm arayışlarını gündeme getiren yazar, aynı zamanda çözüm için birtakım ipuçları da vermektedir.

Ben şahsen çok beğendiğim bir yazar. Kitaplarını daima tavsiye edeceğim.
08.06.2014

Atatürk’ün fikir dünyası ile ilgili çok güzel bir çalışma. Atatürk’ün düşüncelerinin yapısını etkileyen fikir adamlarının Atatürk üzerindeki etkilerini görüyoruz.Bir örnek vermek gerekirse Tevfik Fikret’in “Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür bir şairim” dizesini Atatürk’ün öğretmenlere seslenirken “Hiçbir zaman aklınızdan çıkmasın ki, Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister “ şeklinde ifade etmektedir. Bu ve daha fazlası için mutlaka okunmalı.
04.07.2013

Gezi Park'ı olaylarındaki gençliğin mazisini anlaması ve yorumlayabilmesi için ve toplumsal barışın sağlanması adına ilk olarak bu kitabı okumalarını tavsiye ediyorum. Batıcılık- gelenekselcilik, sağ-sol vb. ile ilgili yol gösterici bilgiler var. 20. asırdaki bir elin parmağını geçmeyen fikir adamlarımızdan biri. Muhakkak okuyun.

ZİYARETÇİLERİN EN ÇOK KATILDIKLARI YORUMLAR

05.12.2019

Konusuna göre tasarlanmış koleksiyonluk bir kitap. Ben böyle kitapların basımına önem veren birisiyim ama ticari olarak bu baskının 2. ya da 3. baskısı yapılırsa bu koleksiyon baskı olmayacağını düşünenlerdenim.
07.12.2019

Timaş yayınlarının kemalistlerin baskısı sonucu basmaktan vazgeçtiği kitap
06.12.2019

Hamza Tzortzis 'in kitabının basılmasını merakla bekliyordum. Hayırlı olsun.
02.12.2019

Bu nedenledir ki, insanın en büyük yanılgısı, aslında bildiğini sanmasıdır. Sokrates’in dostlarından biri bir kahine, insanların en bilgesinin kim olduğunu sormuş. Kahin aniden “Sokrates” diye yanıt vermiş. Oysa Sokrates: Bildiğim tek bir şey var, o da hiçbir şey bilmediğimdir, diyen biridir. Mesaj Sokrates’e ulaşınca filozof ondaki hikmeti ortaya çıkarmak için insanları sorgulamaya başlamış. Sonunda kahinin söylediğinin doğru olduğunu anlamış. Çünkü görmüş ki insanlar hayatın anlamıyla ilgili sağlam bir kavrayıştan yoksun olduklarını gibi, bu durumun farkında bile değillermiş.